O festivalu

Festival Vyšehrátky pořádá od roku 2004 vždy na začátku září Studio DAMÚZA o.p.s. ve spolupráci s NKP Vyšehrad. Letos slavíme svoji plnoletost. V duchu oslav narozenin se ponese celý festival.

VyšeHrátky jsou interaktivní festival se zaměřením na loutkové a autorské divadlo a hravě vzdělávací aktivity pro širokou veřejnost odehrávající se na Královské a knížecí akropoli Vyšehradu. Program se zaměřuje především na skupinu rodičů, kteří chtějí aktivně trávit volný čas se svými dětmi a na školní kolektivy

Jak k nám

Manifest VyšeHrátek

Synonymem pro dětskou zábavu se staly červené nosy a boty nadměrných velikostí. Zábava hloupých vtipů, šišlavých dam v růžových šatečkách zpívajících přihlouplé, leckdy normalizační písně. Dětská zábava znamená zábavu pro hlupáky, pro méněcenné lidské bytosti. Dítě není uzlíček roztomilých končetin! Dítě je rozvíjející se lidská bytost, do jejíhož nitra a mysli se ukládá vše, s čím se v životě setká. Nenechávejme děti vyrůstat v rukou nezodpovědných manažerů anonymního zábavního průmyslu!

01   —-

VyšeHrátky říkají dost ušišlané zábavě, dost dětskému kýči, dost červeným nosům, dost přihlouplému culení!

02   —-

VyšeHrátky hlásají konec dětské zábavy přes kopírák!

VyšeHrátky se pokouší propojit hru a umění s všestranným vzděláváním lidské bytosti. Kultivovat, ne jen povrchně zabavit. Vytváříme tvůrčí prostředí nejen pro děti, ale i pro rodiče. Nejsme odkladištěm pro zlobivé děti, nejsme dětským koutkem! Chceme, aby si u nás hrály celé rodiny. Naším cílem je poskytnout rodičům a jejich vzácným ratolestem témata k diskuzi. Nekopírujeme zábavu amerického typu, ale vytváříme program z témat české kultury a historie. Helloween jsou u nás Dušičky, Santa Claus bojuje s Ježíškem a 1.máj je lásky čas.

01   —-

VyšeHrátky říkají dost ušišlané zábavě, dost dětskému kýči, dost červeným nosům, dost přihlouplému culení!

02   —-

VyšeHrátky hlásají konec dětské zábavy přes kopírák!

Festival VyšeHrátky se snaží každý ročník prezentovat jedno téma, které u dětí rozvíjí povědomí a pochopení českých dějin a kultury nebo se zabývá tématy, které metaforicky seznamují návštěvníky se světem okolo nás a podporují fantazijní myšlení a hravost nejen v dětech, ale také u dospělých. Interaktivní objekty a dílny tvoří dohromady koncept divadelní bojovky, kterou doplňují pohádky a koncerty

Jak k nám?

Festival se koná ve Vyšehradských sadech →

Doprava

1) Od tramvaje ze zastávky Výtoň, Ostrčilovo náměstí nebo Albertov – Vratislavova ulice vás dovede až do Cihelné brány, odkud je to ke Královské a knížecí akropoli už jen kousek.

2) Od metra C, stanice Vyšehrad – půjdete kolem Kongresového centra, dále ulicí Na Nučance a dostanete se k Táborské bráně Vyšehradu, po hradbách pak dojdete až do festivalového areálu.

Festivalový areál

Infostánek a pokladna
U vstupu do festivalového areálu naleznete infostánek a pokladnu, kde je možné získat informace o programu, vyzvednout rezervované vstupenky nebo zakoupit originální dárkové předměty.

Otevírací doba pokladny
Pokladna otevírá vždy 30 minut před začátkem prvního představení a zavírá 30 minut po skončení posledního daného dne.

Vstupenky

Počasí
Heslem vyčůrat a hrát se řídíme za každého počasí. Ani déšť nás nezastaví. Záložní plán B alias „mokrá varianta“ festivalového programu je vždy připravena.

Občerstvení
Během celého víkendu bude v areálu festivalu k dispozici občerstvení, takže se nebojte přijít i na oběd!

Historie